büyük ve yapay kayalar yapmak için kullanılan malzemeler

Kayalarla doldurulmuş bir bahçe sahnesi bahçenizde huzur cenneti sağlayabilir. Bununla birlikte, büyük kayaları alanınıza taşımaya çalışmak barışçıl bir şey olabilir. Yapay kayalar hafiftir, böylece bahçenizi değiştirirken onları farklı konumlara taşıyabilirsiniz. Bu hafif kayalar satın alınabilir, ancak pahalıdırlar. Basit malzemeleri kullanarak kendi hafif kayalarınızı kolay ve ucuza yapabilirsiniz.

Kağıt hamuru, un pastası ve gazete karışımı kullanılarak yapılır. Genellikle bir forma uygulanır ve kağıt atkıları kurutulduktan sonra form çıkarılır. Kağıt hamuru, un pastasına gazete şeridinin batırılması ve şeritlerin macun kaplı formuna ilave edilmesiyle oluşturulmuştur. Bu işlem, form kaldırıldıktan sonra kendi başına duracak sağlam bir yapı oluşturana kadar devam eder.

Tavuk teli, kağıt yaprağı gibi diğer karışımlarla birlikte kullanılabilir. Bir form etrafında şekillendirilir ve daha sonra üzerine kağıt mache’ı uygulanır. Bu, bir kağıt mache yapısına daha fazla güç verir ve aynı yapı için daha az papier mache kullanmanıza olanak tanır. Tavuk telleri, herhangi bir çiftlik imalathanesinde ve birçok donanım mağazasında edinilebilir. Farklı boyutlarda geliyor. Telin birbirine daha yakın olması nedeniyle, daha küçük boyutlar daha güçlü bir yapı oluşturur. Tel örgü bunun için de iyi çalışır.

Suni kayalar, Strafor bloklardan yapılabilir. Kaya parçanızın tırtıklı bıçak ya da elektrikli bir bıçakla kesilerek oluşturacakları herhangi bir şekle dönüştürülebilirler. Bu, kurumasını beklemek zorunda kalmadığınız için kağıt mache’lı bir formdan daha hızlı bir işlemdir. Blok istediğiniz şekle getirildikten sonra boyayın ve kubbe hazırdır.

Kubbeniz oluşturulduktan sonra dokulu boyalar derinlik ve kontras sağlamak için kullanılabilir. Dokulu boyalar birçok renge sahiptir, bu nedenle kayaya daha gerçekçi bir görünüm vermek için farklı renk kombinasyonlarını kullanın.

Çimento aynı zamanda yapay kayalarınızı veya kayaçlarınızı yapmak için de kullanılabilir. Bu kayaları çimentoya dökmek için kullanılan teknikler hafif kilo taşlarıyla aynıdır. Kullandığınız teknik yapay kaya ile yapıldıktan sonra ne yapmak istediğinize bağlı olacaktır.