çimim çok yumuşak ve nemli: çim yapıcısı yardımcı olacak mı?

Çok yumuşak ve nemli bir çim için sayısız neden var. Çöp yığılması ve aşırı sulama, çimlerin düzgün şekilde kurutulmasını önler. Kültürel veya çevresel sorunlar yoksa çim biçicileri gibi ürünler çimlerin nem emmesine yardımcı olabilir. Çim üreticisi, sağlıklı çim kökleri için yeterli miktarda besin sağlayan gübre içerir. Sağlıklı çim kökleri olan bir çim su emebilir, bu da yumuşak ve nemli çimleri önler. Çim oluşturucu ile gübrelemeden önce çiminizin niçin yumuşak ve nemli olduğunu öğrenmeniz önemlidir, böylece altta yatan sorunları giderebilir ve tekrar oluşmasını önleyebilirsiniz.

Çimeninizden 2 inçlik kama şeklindeki bir çim parçasını keserek baharda çakır tabağınızı kontrol edin. Çim ve toprak arasında kahverengi, süngerimsi, organik materyali ölçün. Thatch doğal olarak çimleri oluşturur, ancak 1/2 inçten daha büyük bir tabaka nemin toprağa emilmesini engeller. Çim tabakanız çok kalınsa, çiminizi kestirin, bir güç dethatcher’ı kullanın. Fazla payı kurdunuz ve aşırı rutubetini koruyup korumadığını görmek için çimleri izleyiniz.

Çimlerin çoğunun haftada 1 inç suya ihtiyacı vardır. Çimeninizi bir santimetreden fazla sulamak yumuşak ve nemli çimlere neden olur. Bir haftada çiminizin ne kadar yağış aldığını öğrenmek için, çim boyunca orkinos kutuları yerleştirin. Ton balığı tenekelerinde her hafta su miktarını ölçün. Sulama sistemini açın ve ton balığı teneke kutuları izleyerek 1 inçlik sürenin ne kadar süreceği konusunda fikir edinin.

Piyasada çok sayıda çim üreticisi ürünü bulunmaktadır. Bazı çim biçici türleri gübre, gübre artı herbisit veya çimen tohumları ve gübrelerden oluşur. Seçtiğiniz avluya ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, çoğu çim üreticisi ürün baharda çimlere uygulanır. Bu ürünler kuvvetli kök sistemleri için çimlere besin maddeleri katkıda bulunur. Güçlü çim kök sistemleri suyunu emebilir ve çimlerin üzerine yayılabilir.

Herbisit içeren bir çim oluşturucu ürün kullanıyorsanız, kimyasalları çim yabani otlara yapıştıracak şekilde çimlendirin. Sadece gübre içeren çim üreticisi, ıslak çimlere uygulanması gerekmez. Çim tohumu içeren bir çim oluşturucu ürün, nemli topraklara uygulanmalıdır. Çim oluşturucuyu etikette önerilen oranda dağıtın. Tüm çim tiplerinin bir çim oluşturucu ürün uygulamasına sahip olamayacağına dikkat edin. Augustine, bentgrass, carpetgrass, floratam, dichondra veya lippia çimlerinde çim üreticisi ürünlerini kullanmaktan kaçının.