dergi efektleri photoshop

Photoshop, fotoğrafları düzenlemenize, fotoğraf kolajı oluşturmanıza ve sıfırdan dijital resimler yapmanıza olanak tanıyan çok yönlü, profesyonel kalitede bir araçtır. Birkaç Photoshop tekniği sıradan görüntülerden “dergi bakışı” yaratmak için çalışır. Fotoğrafınızı, bir dergi sayfasında göründüğü gibi görünmeyen tek bir filtre sunmazken, doğru araç kombinasyonu çok inandırıcı sonuçlar doğurabilir.

Adjustments> Levels “, parlaklık, koyu renk ve renk yoğunluğunu artırmak için düzeyleri değiştirin. “Filtreler> Sanatsal> Film Tablası” altında, resmi dokularak tomar ekleyin. Katmanı çoğaltın, sonra yinelenen katmanı yarı tonu yapmak için “Filtre> Pikselleştir> Renkli Yarım Ton” kullanın. Katmanın karıştırma modunu “Koyu” olarak ayarlayın. Sonuç dergi baskısı stili bir görüntüdür.

Renkli tek renkli figürler sıklıkla moda dergisi fotoğraflarında görülür. Photoshop, bu efekti sıradan bir görüntü üzerinde yaratmanıza yardımcı olabilir. Tüm görüntüyü seçin ve yinelenen bir katman oluşturun, ardından “Ctrl + ÜstKrktr + U” tuşlarına basarak bu katmanı desatüre edin. Yinelenen katmanın renk modunu “Ekran” olarak değiştirin. Katmanı tekrar çoğaltın ve “Görüntü> Ayarlamalar> Renk / Doygunluk” u açın. “Resmi doyurucu renk vermek için doygunluğu hafifçe artırın ve renk tonunu değiştirin.

Diğer> Yüksek Geçiş “e bakınız. Yaklaşık 10 piksellik bir yarıçapa sahip. Katman harmanlama modunu kaplamaya ayarlayın. Yeni bir katman maskesi oluşturmak için “Alt” tuşunu basılı tutun ve Katman Maskesi düğmesine tıklayın. Maskeyi siyahla doldurun, daha sonra beyazla keskinleşmek istediğiniz alanlarda boyayın. Bu, lekelere veya kırışıklıklara dikkat etmeden gözleri ve saçları gibi belirli alanları keskinleştirmenizi sağlar.

Birkaç dergi stili resimlerini metinle birleştirmek, dergi kapağı oluşturmanızı sağlar. Renk eklemek için arka planda degrade kaplamalar kullanmayı ve daha sonra Gürültü veya Bulutlar filtresiyle görüntüyü biraz doku olarak düşünün. Bunları yumuşak tutmayı unutma, böylece görüntüyü bertaraf etmeyeceklerdir. Kalem aracını veya hızlı seçim aracını kullanarak resimleri arka planlarından kesin. Bu, konunun etrafında istenmeyen “sınır” ları önler. Bir veya iki hakim yazı tipi seçin ve dergi yerleşimini simüle etmek için metinleri sütunlara veya üçgen formasyona yerleştirin. Renklerinizi keskin ve parlak tutun, böylece parlak baskılara benzeyecektir.