diş etleri için doğal kürler

Dudakların giderilmesi ve ağızdaki diğer sorunlar kişinin sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir. Bazı bireylerde, dişeti genetiğin bir sonucu olarak geri çekilebilir. Neyse ki, “periodontal hastalığı” önlemeye, durdurmaya ve hatta tersine çevirmeye yardımcı olmak için herkesin atabileceği adımlar vardır. “Periodontal” “diş etrafında yerleşik” anlamına gelir. Diş kökleri, dişeti çekilerek maruz kaldığından, dişler sıcaklıklar ve tatlı yiyecekler ve yeme keyfi önemli ölçüde azaltılacaktır.

Yaş ilerledikçe, dişetlerin geri çekilme eğilimi var, bu duruma cevap bulmak için erken adımlar atmayı önemli hale getiriyor. Diş çekimleri diş eksikliğinin bir sonucu olabilir, bu nedenle doğal dişlerden kurtarmaya çalışın (mümkünse ekstraksiyon yerine kök kanalı tercih edin). Diş çekilen dişetleri dişlerin daha hızlı bozunmasına neden olabilir.

İyi bir ağız hijyeni rutini koyarak doğal bir tedavi planlayın. Düzenli olarak tınlıp dişetlerinizi “Stim-U-Dent” adlı bir ürünle yerel eczanenizden masaj yapın. Plakları çıkaran bir diş ürünü ile durulayın, ardından yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla fırçalayın. Diş fırçanızı temiz tutun ve her ay yeni bir tane satın alın. Bazıları diş eti tahrişine neden olabileceğinden farklı diş macunu deneyin. Doğal diş macunlarını yerel sağlık gıdalardaki deponuzda inceleyin ve kimyasal madde yüklü olanlardan kaçının. Fırçaladıktan sonra, suyla doldurulmuş bir “Waterpik” ve antiseptik bir gargussun dolu bir kap kullanın.

Koenzim Q10 (günlük 100 mg) doku oksijenasyonunu artırabilir ve inflamasyonu ve ağrıyı azaltabilir. Vitamin C, periodontal hastalığın önlenmesinde ve iyileştirilmesinde uzun zamandır bilinmektedir. C vitamininin bulunduğu doğada bulunan besin faktörleri olan biyo flavonoidleri içeren bir C vitamini takviyesi kullanın. Bunların plak büyümesini geciktirdiği bilinmektedir (plak bakteri büyümesini barındırabilir). Sakız sağlığını geliştiren diğer vitaminler arasında A, E ve folik asit bulunur. E vitamini kapsülleri açık olarak kırılabilir ve doğrudan diş etlerine uygulanabilir. Çoklu vitamin ve mineral takviyesi de günlük olarak alınmalıdır.

Yeşil çay içmek sakız sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Dişeti sıkıştırmaya yardımcı olabilecek sıcak bir ağız yıkaması yapmak için adaçayı kullanın. Çay ağacı bakterilerle savaşmak için antimikrobiyal özelliklere sahiptir (durulama oluşturmak için oda sıcaklığında suyla karıştırılmış 3 damla yağ kullanın). Ağda durulama yapmak için beyaz meşe kabuğunu kaynatın, bu da ağrıyı hafifletir ve iyileşmeyi hızlandırır. Aloe vera jel iltihaplı sakızlara uygulayın. Ağrı kesici diş etleri üzerine bir damla karanfil yağını sürtün. Pamuklu bir topu alkol içermeyen goldenseal özlü bir göz damlasıyla ıslatın ve doğrudan dişetine koyun. Goldenseal bağırsak florasını olumsuz şekilde etkiler, bu yüzden içten içe almazsınız. Ekinezya, alıç meyveleri, mür sakacı veya gül kalemlerinden pasta benzeri bir madde oluşturun ve diş etlerine uygulayın. Bunlar çay içmek için de yapılabilir.

Beyaz kan hücrelerinin kendileriyle savaşmasını önleyerek bakteri üremesine neden olan şeker yemeyi bırakın. Mümkünse, antibiyotik kullanmaktan kaçının. Çok çeşitli taze meyve ve sebze yiyin. Alkollü içki içmeyin. Kahve içmeyin (hatta kafeinsiz sınırlar geçerlidir). Sebze ve meyvelerden meyve suları yapmak için bir blender kullanın.