düşük barometrik basınç ve baş ağrısı

Hava basıncındaki değişiklikler sinüs koşullarına sahip olanlar için baş ağrısı tetikleyebilir. Kafanın içindeki tıkalı hava cebi, başın dışındaki hava basıncını dengeleyemez, bu da ağrıya neden olabilir.

Aerospace Medical Association tarafından hazırlanan bir raporda, uçaktaki uçakların kabin basıncının düşürülmesinin, uçak yolcuları ve ekip tarafından bildirilen baş ağrılarından kısmen sorumlu olabileceği gösteriliyor.

Bir baş ağrısı günlüğüyle birlikte bir barometrenin tutulmasının, bir sonraki baş ağnınızın ne zaman oluşacağını bilmenin etkili bir yolu olduğu gösterildi.

Hızlı yürüyüş, baş ağrısını da etkilediği gösterilen solunum ve kan basıncını hızlandırarak semptomların hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Doktorunuz, tıkanmış sinüsleriniz için antihistaminikler veya başka tedaviler reçete edebilir. Steroidlerin kullanımı dağ hastalığı için bir tedavi olarak test edilmiştir.

Neti potu, Hindistan’da geliştirilen, aşırı mukus ve kirlilik sinüslerini gidermek ve temizlemek için salin kullanan bir araçtır. Bir neti potasının dikkatli kullanımı, sinüslerinizin ilk önce tıkanmasını önlemeye yardımcı olabilir.