Kaş dövmesini kaldırma yöntemleri

Kaş dövmeleri, kalın ve tam kaşların yanılsamasını yaratır. Onlar ucuza ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Seyrek kaşu olan kişilerin neden bu alışılmamış ve kalıcı düzeltmeye dönüşebileceklerini görmek kolaydır. Yaşlanma süreci doğal kaş şeklini değiştirebilir. Bu, kaş dövmelerinin yerlerinden edilmesine ve tuhaf görünmesine neden olabilir. Dövme kaldırma bir seçenektir. Maalesef sonuçlar tutarsız, masraflı ve hatta acı vericidir.

Dövmeleri kaldırdığını iddia eden birçok krem ​​mevcut. Mayo Clinic web sitesinde bu kremlerin dövmeleri en iyi şekilde hafifleteceği belirtiliyor. Bu kremlerin kaşlarda kullanılması tehlikeli olabilir. Dövme giderici kremdeki ana madde trikloroasetik asit veya TCA’dır. TCA, güvenli bir tıbbi ortamda yapılan kimyasal soyma işlemlerinde kullanılır. TCA’yı gözlerinize sokmak gerçek bir risktir ve potansiyel olarak körlüğe neden olabilir.

Lazer tedavisi ile kaş dövmelerini çıkarmak mümkündür. Bu, tamamlanması bir yılı aşan acı bir süreçtir. Prosedür, yetenekli bir sağlık kuruluşunda bir dizi oturumda yapılır. Lazerin kendisi mürekkebi hedef alıyor ve cildinizdeki mürekkebin yapısını parçalıyor. Siyah, mavi ve kırmızı, lazerle işleme tabi tutmak için en kolay renklerdir. Doktorunuz lazer tedavileri sırasında gözlerinizi koruyacaktır çünkü dövme göze çok yakın. Lazerle çıkarma, deriyi hafifçe yaralamış veya renksiz bırakabilir.

Doktorunuz, kaş dövmelerinizi silmek için trikloroasetik asit tedavilerini önerebilir. Bu durumda, TCA güvenli bir tıbbi tesiste uygulanmaktadır. TCA hücre döngüsünü geliştirir ve cildin ilk iki katının soyulmasına neden olur. Yerinde dövme yapılmayan yeni cilt büyür. Cildin altındaki dövme görünür halde görünebilir, ancak son derece solmuş demektir. Kimyasal peeling genellikle lazer terapisi ile birlikte kullanılır.

Trikloroasetik asit ihtiva eden dövme kremi, şişe başına 150-100 $ arasında ücret alır. Lazer tedavileri seans başına 500 $ ‘a kadar maliyete malolur. Doktora ofisindeki TCA tedavileri 60 ila 100 dolar arasında. Her durumda, kaş dövmelerinizi kaldırmak için gereken tedavilerin sayısı dövmenin derinliğine ve rengine bağlı olacaktır.