midol alternatifleri

Midol, kadınların adet öncesi sendrom semptomlarını hafifletmesine yardımcı olmak için Bayer Healthcare tarafından üretilen bir ilaçtır; PMS semptomları kramp, şişkinlik, yorgunluk, sırt ağrısı ve baş ağrısı içerir. Midol’un beş değişik çeşidi tezgahta bulunur. Standart Midol Complete’e ek olarak, Bayer, uzun ve gece rahatlatıcısı sağlayan diğer Midol ürünlerini de sunmaktadır. Bir formül özellikle gençler için tasarlanmıştır. Midol Sıvı Jeller standart kaplet formuna bir alternatif olarak sunulmaktadır.

Chattem tarafından üretilen Pamprin, PMS semptomlarını hafifletmek için tasarlanmış bir başka ilaçtır. Dört Pamprin çeşidinden birini seçebilirsiniz: Pamprin Çok Belirti, Pamprin Kramp, Pamprin All Day ve Pamprin Max. Her ürün ağrı kesiciler, ateş düşürücüler, antihistaminikler ve diüretiklerin farklı kombinasyonlarını içerir. Pamprin Max hariç tüm bu ürünler kafeinsizdir. Pamprin web sitesine göre, her dozu bir bardak su ile almanız gerekir. Bir doktor başka talimatlar vermedikçe, etiketteki dozaj talimatlarına uyun. Çoğu bakkaliye ve ilaç deposunda Pamprin’i satın alabilirsiniz.

Her bir Midol ürününün aktif maddeleri, ağrı kesici ve diüretiklerin bir kombinasyonudur. Asetaminofen, beş Midol ürününün üçünde ağrı kesicidir; diğer iki üründe naproksen sodyum ve ibuprofen görünür. Midol’e alternatif olarak, asetaminofen, ibuprofen veya aspirin gibi ağrı kesici veya ateş düşürücü kullanabilirsiniz. Aspirin ve Ibuprofen’ın önceden alınması halinde kramp oluşumunu önleyebilen anti-prostaglandin etkileri vardır. Midol aynı zamanda bir diüretik ve uyarıcı olarak görev yapan kafeini içerir. Diüretikler suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur ve şişkinliği azaltırken uyarıcılar enerji ve odak sağlarlar. Bir fincan kahve veya çay benzer bir fayda sağlayabilir; bu içecekler ayrıca kafein içerir ve diüretik olarak hareket eder.

Çoğu kadın, PMS semptomlarını tedavi etmek için ilaç kullanmamayı ve bunun yerine, rahatlamayı sağlamak için doğal, evde ilaçları kullanmayı tercih etmektedir. Vitamin ve takviyeleri genellikle semptomları gidermek için alınır. Stanford Üniversitesi Cinsel Sağlık Akran Kaynak Merkezi’ne göre, her gün alınan bir magnezyum takviyesi, PMS ile bağlantılı olan magnezyum eksikliklerini düzeltebilir. Kalsiyum bazı belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir. B6 vitamini ve karahindiba kökü şişkinliği azaltabilir ve kadın organların dolaşımını artırabilir. Diğer PMS ilaçları, kasları rahatlatmak, bir bardak kırmızı şarap veya bir fincan çay içmek, potasyum bakımından zengin bir diyet yemek etmek, kan şekeri stabilize etmek ve bol miktarda egzersiz yapmak için küçük sık yemekler yiyerek sıcak bir banyo almaktır. Maryland Tıp Merkezi web sitesinde, nazikçe ağaç özü, siyah kohşe, çuha çiçeği yağı ve St. John’s wort gibi bitkisel ilaçların PMS semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.