peyzaj fikirleri: hiçbir biçme hendekleri

Avlusunda bulunan yol hendekleri veya eğimli açmalar, araç yolunuz boyunca veya tarlalarınızda, suyu düşük noktalar, yollar ve diğer önemli yerlerden uzak tutun. Çim biçme gerektiren otlar ve yabani otlar genellikle kuru hendeklerde filizlenir. Bununla birlikte, bir bıçağı biçmek zor, rahatsız edici ve hatta tehlikeli olabilir. Biçme ihtiyacından kaçınmak için hendeklerin peyzaj düzenlenmesi, hala işini gören bakım gerektirmeyen, çekici bir çim ve bahçe özelliğini üretebilir.

Bir zamanlar hendek dikimi için zavallı bir seçenek olarak görülen ağaçlar, şimdi yerel su kalitesini iyileştirmek, tasarruf etmek ve yaban hayatı için ev sağlamak isteyen ev sahipleri için önerilir. Ohio Doğal Kaynaklar Bölümü’ne göre, ağaçların ve diğer büyük bitki örtüsünün en az bir kez bir hendek boyunca bırakılması, erozyonu ve buna bağlı bakım giderlerini azaltabilir, ayrıca sudaki yaşama suyunu gölgede bırakabilir ve böcekler, kemirgenler ve diğer hayvanlar için yaşam alanı sağlayabilir. Ağaçlar ve çalılar zaman zaman kırpmaya ihtiyaç duyabilir, ancak biçme ihtiyacını azaltabilir.

Bazı zemin kapakları ve otlar belirli bir yükseklikten daha fazla büyümemektedir. Bazen kırpma ve yabancı otlatma gereklidir. “Southern Living” dergisinde çimenler ve hendekler için, maymun otu olarak da adlandırılan bir Asya otu olan mondo otu önerilir. Bu bitki sadece birkaç santim boyunda alır ve beyaz ila mor çiçekler ve mavi meyveler üretir. Yine de bu yerli olmayan bazı bölgelerde istilacı hale gelebilir.

Uzun çılgın çiçekler bir hendek için cazip bir ek oluştururlar ve hiçbir biçip biçmeye ihtiyaç duymazlar. Bölgenize uygun yerli kır çiçekleri dikmeyi, ardından büyümelerine izin vermeyi düşünün. Gündüz beyazakları, siyah gözlü Susans, yonca ve kır çiçeği karışımlarının hepsi iyi çalışır.

Taşlar, çakıl ve bitki örtüsüz diğer malzemeler, hendeklerin biçilmesi ihtiyacını önemli ölçüde azaltabilir. Taş ya da çakıl dolu bir hendeğe Fransız bir boşaltma da denilebilir. Tüm bitkileri çıkarın, daha sonra gevşek taşlarla ve çakılla hendeği doldurun ve toprağın toprağa birikmesini önlemek için üstü yuvarlayın. Ara sıra bitkiler kayalar arasında büyüyebilir, ancak boşaltma genellikle az bakım gerektirir.