65’ten fazla daimi ikamet için medikal yardımlar

Medicare, hak kazananlar için tasarlanan Birleşik Devletler’deki en büyük sağlık sigortası kurumudur. 65 yaşın üzerindeyseniz ve ABD’de daimi ikamet ediyorsanız, şans Medicare’e hak kazanmanızdır. Medicare, tıbbi masraflardan tasarruf etmeye yardımcı olabilecek dört temel avantaj sunmaktadır.

Medicare Part A sigortası, 65 yaş üstü ve bazı engelli yaşları altındaki kalıcı sakinler için hastane kapsama alanı sağlar. Bu kapsama, yatılı bakımın bir hastanede veya nitelikli bir hemşirelik kuruluşunda yapılmasına yardımcı olur. Ayrıca, Hastaneler ve ev sağlık hizmetleri konularını da kapsar. Uygun olanlar genelde prim ödemek zorunda değildirler.

Bölüm B, Birleşik Devletler’in 65 yaş üstünde ve daimi ikamet eden kimselerin tıbbi sağlık sigortası kapsamındadır. Doktor ziyaretlerini, tıbbi sorunlar için gerekli hizmetleri, atış ve kanser taramaları ve ambulans hizmetleri gibi koruyucu hizmetleri kapsar. Çoğu kişi, genellikle gelirinize dayalı olan standart aylık prim tutarını ödeyecektir. 2011’de aylık standart aylık prim 85.000 doların altındaki gelirler için 115.40 USD idi (2011 aylık medicare primleri için “Kaynaklar” bölümüne bakın).

Medicare Part C, hem Bölüm A hem de Kısım B seçeneklerini birleştirir. Buna Medicare Avantaj Planı denir ve hemen hemen bir HMO veya PPO gibi çalışır. 65 yaşındayken kalıcı bir ikamet sahibi olan ve genellikle onaylanmış bir özel sigorta şirketi aracılığıyla Medicare Part C’yi alabilen kişiler, büyük fayda sağlıyor. Bu kapsam genellikle orijinal Medicare programlarına kıyasla düşük maliyetli bir alternatiftir ve artı reçeteli ilaçları da kapsar (Kısım D).

Medicare Part D kapsamı, reçeteli bir sağlık yardımıdır. Yaşlıların, mevcut olduğunda genel sürümlerini kullanmalarına izin vererek reçeteyle satılan ilaçları almasına yardımcı olur. Eğer ilaçlar öngörülen bir sınıfa girerse, Kısım D çoğu veya tümünü kapsar. D kısmı doğrudan hükümet tarafından sağlanmadığından, her birinin tıbbi durumu için en uygun fiyatlarla alışveriş yapmak önemlidir. 65 yaşın üzerindeyseniz ve mali olarak mücadele eden daimi ikamet edenseniz, reçeteyle satılan ilaçlarınızı ödemeniz için yardım alabilirsiniz. 1-800-MEDICARE’i arayın.