ayak tozu yapmak

Bir sürü ürün etiketi uyarılarından ve ticari olarak üretilen ürünlere artan fiziksel hassasiyetten esinlenerek birçok kişi kendi sağlık ve güzellik ürünlerini sıfırdan üretiyor. Kendi ürünlerinizi yaratmak, her gün kullandığınız şeylere neyin girdiğini belirlemenize, atıkların ortadan kaldırılmasına ve tasarruf etmenize olanak tanır. Ev yapımı ayak tozu, karıştırmak ve kullanmak kolaydır, çevre için harika ve muhtemelen evinizde bulunan malzemeleri kullanır.

Borik asit, mısır nişastası ve kabartma tozu kapınıza koyun. Yukarıdaki muhteviyatlardan herhangi biri için altın tozu tozu veya kabartma tozu yerine, kuru bileşenlerin toplam miktarının 1 fincan olacağı takdirde kendi takdirinize bağlı olarak yer değiştirebilirsiniz.

Karışımda kümelerin bulunmadığından emin olmak için kuru malzemeler iyice karıştırılır. Tozdan herhangi birisinin solunmasını önlemek için yüzünüzü kabın uzağında tutun.

Damlalık kullanarak toz karışımına 3 damla lavanta esansiyel yağı, 8 damla nane esansiyel yağ ve 3 damla çay ağacı esansiyel yağı yerleştirin. Her bir şişe yağının başka biriyle kirlenmesini önlemek için damlalık, izopropil alkolle, içten ve dıştan, uçucu yağ seçimleri arasında temizlenmelidir.

Tel yağ ile, uçucu yağları toz karışımına iyice karıştırın. Daha büyük kümeler olup olmadığını kontrol edin ve kümeleşme en düşük olana kadar fırçalamaya devam edin.

Karışımı iyice kurutmak için kapta bir gece bekletin. Kaseyi, tozdan ve taslaklardan uzak, serin, kuru bir yere yerleştirin.

Ertesi sabah karışımdaki topaklar olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir topak bulursanız, karışımı bir elek eleği ile çırpın veya büyük, fermuarlı bir plastik torbaya dökün ve topakları parmaklarınızla dışarıya doğru oynatın.

Karışımı çalkalayıcı üstte kalan temiz bir kaba dökün ve serin, karanlık bir yerde saklayın. Kullanılmadığı zaman delikleri kapatan, kapatılabilir bir kapaklı bir kap kullanın

Ayak tozunu çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı koymadan önce ayaklarınızın kurbağaları arasında ve arasında kuru olan kuru ayaklar üzerine sallayın.

Parfümünüze duyarlıysanız veya kokusuz bir ayak tozu istiyorsanız, uçucu yağları atın. Aromaterapi faydaları almak için sadece saf uçucu yağ kullanın. Tozlarınızı ayakkabılarınıza serpip sabah kokuyu kontrol etmek ve hafifletilmiş ayakkabıların tadını çıkarmak için geceleyin oturun.