benim meşe ağacın dallarında mantar topları vardır

Bir meşe ağacının dallarında bulunan mantar topları, meşe ağları olarak bilinir ve kabuğa ya da yapraktan çiğnenmiş böceklerin istila edilmesinden kaynaklanır. Onların tükürüğü, böcek için konut görevi gören bir nesne olan mantar safra üretmek için ağacın dokusunu püskürten bir kimyasalla süslenmiştir.

Kanat içinde yaşayan böcek, yapıyı avcılardan korunma ve bir gıda kaynağı olarak kullanıyor. Aslında safra, ayrı bir patojen veya mantardan ziyade ağacın kendisinin yaşayan bir parçasıdır. Galls genellikle büyüyen mevsimde, genellikle ağacın tomurcuğu kırılan zamanın çevresinde ortaya çıkmaya başlar. Arılar ve sinekler, bir meşe ağacının dallarında mantar topları oluşumunu en çok uyaran böceklerdir.

Dudaklı meşe boynuzu ve boynuzlu meşe boynuzu, çapı 2 inç genişliğinde büyüyebilen iki tür saz ve kök tozu şeklindedir. Bu taşlar sert, odunsu bir malzemeden oluşur ki ağırdırlar dalları sarkmaya zorlayabilir. Sazan meşesi, su, pim, siyah ve fırça meşe ağaclarında bulunurken, gürgen meşe yeşili siyah, kırmızı, pim ve kırmızı fuların sık sık kolonileşir. Bu balonların oluşması iki yıla kadar sürebilir.

Bir gırtlak meşe boynunun dış yüzeyi pürüzsüz olsa da, adından da anlaşılacağı gibi boynuz meşe boynuzu, topdan büyüyen iki boynuz benzeri projeksiyona sahiptir. Olgunluğa ulaştıklarında ve beslenmeleri bittikten sonra her boynuzdan yetişkin bir bayan kazlar ortaya çıkar. Böcek öldürücü maddeler, böceklerin ve larvaların nesnenin sert kabuğunun içinde korunması gerçeğine bağlı olarak, topaklara karşı etkili değildir. Enfekte yaprakların ve dalların kesilmesi, kabul edilebilir en kontrol önlemidir.

Meşe üzerinde düzenli olarak çeşitli şekillerde toplar oluşur, ancak bunlar dallar yerine ağacın yaprakları üzerinde bulunurlar. Meşe elma tokluğu çapı 2 inç kadar büyür ve tek bir arpa larvalarını çevreleyen süngerimsi bir malzeme kütlesi içerir. Bu mantar topu genellikle yaprak midriblerinde bulunur. Atlama meşe gallu, yapraklardan düşen yuvarlak, tohum benzeri bir safra taşıdır. İçinde olgun wasp hareketi nesnenin yeryüzündeki yeni evinden “yukarı” ve aşağı “sıçramasına” neden olur.