benim sürünen ardıç kahverengiye dönüyor

Juniperus horizontalis, sürünen ardıç, kuzey Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Kanada’da ortaya çıkan bir çalı. Düşük büyümekte ve her mevsim yeşil olup genellikle yer örtüsü için kullanılır. Oldukça sağlam olduğu bilinmesine rağmen, sürünen ardıç arızalı sulama, zayıf toprak koşulları ve zararlılar dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle kahverengileşmeye başlayabilir. Blight, sürünen ardı için ciddi bir problem olabilir ve sadece kahverengiz olamaz, ancak sonunda çalıları öldürebilir.

Çeşitli hastalıklar sebebiyle sürünen arınmayı etkileyebilir, bu nedenle hastalık çalı için böyle bir problem olabilir. Işık belirtileri yeşillik üzerinde lekeler bağırma belirtileri içerir. Hastalık ilerledikçe yapraklar kahverengiye dönmeye başlar. Cankerler daha sonra, genellikle çalıların kahverengileştirici kısmını öldürerek form oluşturacak. Işıklar tedavi etmek için, herhangi bir hasarlı veya esmerleşen yaprakları temizleyin ve uygulama talimatlarına göre çalı bir geribildirim fungisid ile tedavi.

Daha nadir olmasına rağmen, birçok zararlı bitki örtüsünün kahverengileşmesine neden olan sürünen ardıç bulaştırabilir. Bunlara akarlar ve bazı solucanlar dahildir. Bu tabiat zararlıları, bazen zararlıları yeşilliklerle yıkayan çalıları düzenli olarak sulayarak tedavi edilebilir. Yıkama işlemi başarısız olursa, bir böcek ilacı veya mitisidal gibi kimyasal bir kontrol yöntemi çalılara uygulanmalıdır. En son çare olarak kimyasal kontrolleri kullanın, çünkü zararlıları öldürmenin yanı sıra, çalıları gelecekte haşerelere duyarlı bırakabilen zararlıların predatörlerini de öldüreceklerdir.

Sürünen avcılar, yıl boyunca tam, parlak güneş ışığı tercih eder. Yaz mevsiminde güneşin çok kuvvetli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, koşulları daha sık suya sulamaya dikkat edin. Sabah erken sulama, toprağın nemli kalmasına yardımcı olur ve yeşilliklerin yanması ve esmerleşmesini önler. Sürüngen ardıçını, kısmen veya tamamen gölgede dikilmiş haldeysen tam güneş ışığına maruz kalacak bir alana getirin, ki bu da kahverengileşmesine veya çürümesine neden olabilir.

Toprak veya kum gibi toprak tadilatları, toprağın boşaltma yeteneğini arttırmaya yardımcı olabilir; bu, sürünen ardıç için başarılı olur. Toprak iyi drenaj etmezse, sağlıksız ya da çürümüş köklerden kaynaklanabilecek kahverengiye dönüşmesi için bir neden olabilir. Toprak iyi drenaj vermezse, bir el yeke ile toprağın ilk birkaç santimine kum veya tüy ekleyin.