çiy solucanlar için çim bakımı

Nutri-Lawn web sitesine (www.Nutri-Lawn.com) göre, çiğ kurtları bir çimin sağlığına faydalı olabilir. Çiy solucanları, toprağa su girmesine ve havalandırılmasına ve tohum oluşumunu kontrol altına alan döküntüleri veya dökülmelerini üretir. Kuzey Bahçesi web sitesine göre, çiy solucanları da toprağın alt seviyelerine besin maddeleri sağlar ve herhangi bir bahçeyi besleyen kompost yaratır. Bununla birlikte, çiy solucanları dökümleri çirkin hale geldiklerinde bir sorun haline gelebilir ve topaklı bir çim oluşturabilir.

Kaliforniya Üniversitesi Tarım ve Tabi Kaynaklar web sitesine (www.ucanr.org) göre, çam ağacının döküntülerini manuel olarak tarayabilir veya daha fazla verimlilik sağlamak için çalı kirişli bir elektrikli tırmık kullanabilirsiniz. Güçten arındırma toprağın üst katının kurumasına neden olur ve yanlışlıkla çiy köprülerinin toprağın alt seviyelerine geçmesine neden olur. Çim köprü dökümlerini gizlemek için üst ucundaki çimleri biçebilirsin.

Garden Guides web sitesine (www.GardenGuides.com) göre, çok fazla su veya yeterli su çimeninizdeki çiğ solucan sayısını büyük ölçüde etkileyebilir. Örneğin, çiminize çok fazla su koyarsanız, çiyleri solucanlar toprağa doğru daha da zorlayabilir. Çimin ilk birkaç tabakasına derin su girmeden önce birkaç saat sürebilir.

Oxford Croquet web sitesine (www.OxfordCroquet.com) göre, bir çim dükkanında satın alabileceğiniz, toprağın asitliğini azaltacak ve çim solucanların çimenizi terk etmesine neden olan ürünler var. Çiy solucanları genellikle yüksek asitlikteki topraklarda gelişirler. Asitik ürün yaklaşık üç hafta sonra tekrar uygulanmalıdır. Bu solucanlar çimeninizi terk etmesine veya toprağın alt seviyelerine geçmesine neden olabilir, ancak asitli madde çiminizin genel sağlığına zarar verebilir. Çim, genellikle canlılığını korumak için tercih edilen bir pH seviyesine sahiptir. Değişiklikler çimlerin pH seviyeleri için şiddetli ise çimlerin çoğalması veya doğal olarak sağlıklı kalma problemleri olabilir.