farelerden kurtulmanın en etkili yolu

Fareler, evlerini istila eden, bakterileri yayacak ve erişebilecekleri herhangi bir ev eşyasında çiğneme delikleri istenmeyen zararlıları olabilir. İyi haber, farelerin etkili bir şekilde atılmasına yönelik çeşitli teknikler var ve çoğu seçenek çok düşük maliyetli. Fare tuzaklarından ev yapımı kovuculara kadar, birkaç basit adımı izleyerek, bu istenmeyen davetsiz misafirlerin evini kısa sürede kurtardın.

Evdeki farelerin önlenmesi için, evin temiz tutulması ve gıda kırıntılarının bulunmaması öncelikli önem taşımaktadır. Yiyecek olmadan fareler evinize ilgi duymaz ve yeni bir yere taşınır. Her yemekten sonra kırıntıları silinerek veya süpürerek alanları mümkün olduğunca yemeye devam edin ve aynı zamanda kapalı bir şekilde kapatılmış yiyeceklerin açık poşetlerini bir kabin veya kilerde saklayın.

Fare tuzakları, evinizde veya bahçenizde işgal edilen fareleri öldürmenin en etkili yollarından biridir. Bu tuzaklar, haşere ve böcek kontrol ürünleri bulunan herhangi bir bakkaldan veya donanım mağazasından pakette birkaç dolar karşılığında satın alınabilir. Bazı tuzaklarda peynir ya da fıstık ezmesi gibi yemler bulunurken, diğer tuzaklarda farelerin yemesi gereken bir zehir var, hemen ölecekler. Ucuz yapışkan tuzaklar, farelerin atılmasını bekleyecekleri (veya tercihinize göre dışarıda bırakacakları) fareyi durduracaktır. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun tuzak türü için yerel satıcınıza başvurun.

Kendi farenizi itici hale getirirken göz önüne almanız gereken birkaç seçenek var, bu da fareyi terk etmeye zorlayacak, sadece fare öldürmekten daha insancıl bir seçenek yaratacak. Nane, farelerin yanı sıra diğer bahçe zararlıları için doğal bir caydırıcılıktır. Birkaç avuç nane nane bastırın ve evinize ve çim alanınıza yayın veya bir bardak suya 20 damla nane nane sivrisinek yağı ilave ederek kendi sıvı solüsyonunuzu yaratın. Çözümü bahçenin etrafında ve evin süpürgelikleri boyunca püskürtün. Alternatif olarak, birkaç pamuk bilesi nane yağına batırın ve fareleri gözlemlediklerinizin veya geçişi kanıtlayan yerlerin her yerine yerleştirin.