Kenmore bulaşık makinesi kurutmuyor

Kenmore marka bulaşık makinesi, ayarlanabilir raflar, enerji, zaman ve su kullanımı için sensörler, düşük enerji yıkama döngüleri, dönen sprey jetleri ve artan ses yalıtımı gibi birçok farklı özellik ve seçenek sunar. Bununla birlikte, bütün çan ve ıslıklara rağmen, bireyler, zaman zaman, örneğin bulaşık makinesinin bulaşık makinesini kurutmaması gibi Kenmore bulaşık makinesinde sorunlarla karşılaşabilir. Bu sorun ortaya çıkarsa, sorunun kaynağının tanımlanmasında ve kullanıcıların bir çözüm bulmalarında yardımcı olması için bazı sorun giderme çabaları üretken olabilir.

Bulaşık makinesine en yakın lavabonun sıcak suyuyla bir bardak su doldurun. Suya bir et veya şeker termometre yerleştirin ve termometredeki sıcaklığın sabit kalmasını bekleyin. Sıcaklık 140 Fahrenhayttan düşükse, su sıcaklığını artırmak için bulaşık makinesinde servis yapan sıcak su termostatını açın. Su yeterince sıcak değilse, yıkama işlemi bittikten sonra bulaşıkları soğuk ve ıslak kalacaktır.

Bu özellikler ısı kullanmayan ve bulaşıkların ıslak kalabileceği için “Hava Kurutucusu” veya “Güç Miser” kurutma seçeneğini seçmekten kaçının. Isıtmalı bir seçenek veya otomatik yıkama ve kurutma döngüsü seçin.

Bulaşık makinesinde eşit aralıklarla bulaşık yıkayın ve düzgün hava akışı sağlamak için bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesini önleyin.

Parlatıcı bölmesine parlatıcı deterjanı ekleyin. Parlatıcı deterjanı çoğu bakkaliye, ilaç deposunda, nalburda veya ev tamir mağazalarında ve kurutma işleminde yardımcı olabilir.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse yetkili bir onarım teknisyeniyle iletişime geçin.