küçük çam kozalakları üreten çam ağaçlarının adı

Kuzey Yarıküruf boyunca ormanlarda çam ağaçları yetişir. Çiçekler, şekilleri, renkleri ve boyutları çeşitli olup, çam ağaçlarının yeniden ürettiği tohumları taşırlar. Çoğu çam ağacı, büyük, yağlı koniler üretirken, diğerleri ise bir buçuk ya da iki uzunluğa kadar olmayan küçük konileri üretir. Küçük kurutulmuş çam kozalakları Noel süsleri gibi el işleri yapmak için popülerdir.

Kuzey Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada genelinde yaygın olan lodgepole çamı, 0,8 ila 1,6 inç uzunluğunda değişen küçük konileri üretir. Şeklindeki dar, silindirik konilerden daha yumuşak, yumurta şeklinde koniler bulunur. British Columbia web sitesine göre lodgepole’un koyu yeşil iğneleri iki grup halinde biçimlendiriliyor. Özellikle Batı Kanada’daki bir çok yerli Amerikan kabilesi, lodgepole çamının ahşabını zâviye, ev ve diğer yapılar inşa etmek için kullandı. Ayrıca, kas ağrılarını, boğaz ağrısı ve romatizmal ağrı tedavisinde ağacın ilaç kullanım alanını kullandılar. Daha eski kiraz çamları kabuğunda yumurta bırakan dağ çamı böceklerine duyarlıdır. Vole, sincap ve kar ayakkabıları gibi ormanlık canlıların çoğu bu ağaca gıdalar için güveniyor.

İsviçre dağ çamı olarak da bilinen mugo çamı, Orta ve Güney Avrupa’ya özgüdür. Bu ağaç, iki veya dört kişilik kümeler halinde, en az iki inç uzunluğunda olan küçük, koyu renkli gri çam kozalakları üretiyor, Connecticut Üniversitesi bitki veritabanının raporları. Bu konilerin ana belirleyici özelliği ucu etrafında koyu renkli bir halkadır. Mugo çamı tipik olarak 5-20 metreye kadar yükselir, ancak numuneler 50 fit kadar büyüdü. Ağacın iğneleri parlak yeşil ve bir ila iki inç uzunluğundadır. Mugo çam yavaş yavaş büyür, ancak doğru şartlar altında yüzlerce yaşındadır.

Kuzeydoğu Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya özgü kesme çamları genellikle bir ila üç santim uzunluğunda küçük koniler üretir. Bu ağaç tipik olarak 50-60 feet yüksekliğe ulaşır, ancak 1964’te 126 fit numunesi kaydedilmiştir. Saha çamları genellikle kuru, kayalık yamaçlar ve sırtlarda yetişir ve orman yangınlarına karşı koyma kabiliyetleri ile tanınırlar. Ahşap mobilya yapımında ve yapımında kullanılamayacak kadar zayıf olsa da, zaman zaman pürüzlü kereste olarak kullanılır. Odun kömürü ve diğer yakıtı yapmak en yaygın kullanım şeklidir. Dayanıklı, esnek doğası nedeniyle, çam ağacı, yangın ve hastalık hasarından sonra yeniden ağaçlandırma işleminde de kullanılıyor, Ne Ağaç Diyor? bir site.