macrame yılbaşı projeleri

Macrame yüzyıllardır var olan bir zanaattır. Macrame kablolarıyla birlikte temel aletleri ve malzemeleri kullanarak güzel, karmaşık tasarımlar oluşturmak için dekoratif düğümler kullanır. Güzel Noel projeleri oluşturmak için basit veya karmaşık düğüm kullanın. Ağaç, hediyeler ve evinizi bu tatil mevsiminde el yapımı hazinelerle tatil için süsleyin.

Çok çeşitli düğümler ve ışıltılı beyaz iplik kullanılarak makrometilen iki kar tanesi de yoktur. Ağacınızı, çelenkleri süslemek veya hediye etiketleri eklemek için farklı tasarım ve boyutlarda birkaç tane yapın. Noel çanları ile ağaçlarınızı şenlikli renklerle süsleyin. Onları düz veya boyutlu yapın ve onlardan küçük bir jingle çanı asın. Birkaç çan süslemesini birlikte sıkın ve mantoda örtmek için bir çelenk koyun.

Noel ağacını bir bükülme ile asın. Açık bir halka topu oluşturmak için üç metal halkayı bir araya toplayın. Topların asacağı alana herhangi bir yüzük koyarsa onu kullanın. Topu her asanın etrafında düğümleyin, topu asmak için tepeye bir ilmek ekleyin, ökseotunu bağlamak için topun içinde bir halka ve altta asılı uzun bir saçak ekleyin. İç halkada taze ya da yapay ökseotu kümesini asın. Öpüşme topunu bir kapıya asın ve tatil öpücüklerine başlayın. Arzu edilirse, saçaklara boncuk veya çan ekleyin.

Banyo veya mutfağı şenlikli Noel Baba havlu halkasıyla süsleyin. Basit macrame dikişler kullanarak, basit bir pembe yüz ve kırmızı ve beyaz bir şapka yapın. Keçe veya düğme gözleri ve bir ponpon burnu ekleyin, şapkasını beyaz makro ipliği ponponuyla kapatın ve onu bir büyük saçak olan sakal ve bıyık yapın. Renkli bir makarna kordonu ile kaplı basit bir yüzüğe Santa’yı takın ve yüzük üzerinde küçük bir tatil havlusu örtün. Farklı bir oda için de bir kardan adam havlu halkası yapın.

Bir manto, ön kapıda veya bir merdiven korkuluğundan asacak dekoratif duvar ekranları yapın. Bir çelenk yerine ziyaretçileri selamlamak için ön kapıya dek dekore edilmiş bir makarna ağacı asın. Süslemeleri oluşturmak için çeşitli yaratıcı dikişler kullanın veya tek bir dikiş kullanın ve düğmeler, yapay meyveler, boncuklar veya parlayan metalik yıldızlarla süsleyin. Dikişlere tutunan pille çalışan bir dizi parıltılı ışıklar şenlik atmosferine katlanacaktı. Bir merdiven süslemek için makarna şeker kamışı oluşturun, ya da ağaçların üstünde yıldızlar veya çelenkler ekleyin.