sinekleri kontrol etmek için kireç

İster küçük bir kasabada, banliyöde veya kırsal alanda yaşayın, mülkünüzdeki sinekler büyük bir sorun olabilir. Sinekler gürültülü ve tatsızdır ve bazıları kötü bir ısırık paketler. Sinekler de hastalığı taşırlar, bu yüzden etrafınızdaki bir çok kişiye sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Kireç, özellikle diğer sinek kontrol yöntemleri ile kombine edildiğinde, bir sinek sızıntısı için etkili bir çare olabilir.

Çöp kutularınıza kireç serpmek, sinekleri püskürtmenin ve çöp kutunuzun çevresinde ya da çevresinde yumurta bırakmasını önlemenin en iyi yollarından biridir. Bir kutu altına az miktarda kireci de daha caydırıcı olarak serpebilirsiniz.

Çoğu at sahibi ve çiftçi, tezgahlarda ve hayvan kalemlerinde bir yatak tabakası olarak saman veya talaş koymadan önce bir miktar kireç yatıyordu. Tabakların altındaki kireç sinekleri itebilir ve neden oldukları sorunları azaltabilir. Her temizlikten sonra durakta biraz kireç serpmek ve kirli tabakaları derhal değiştirmek, tesisinizin çevresinde sineklerin yayılmasını önlemenin bir başka yoludur.

Sığır veya at gibi büyük hayvanları tutarsanız, bölgedeki sinekler mülkünüzdeki gübre yığınlarına çekilecektir. İyi bir ahır hijyeni uygulayarak ve gübreyi uygun bir şekilde atarak karşılaştığınız sineklerin sayısını azaltabilirsiniz. Gübre yığınlarının çevresindeki bölgelere kireç ilave etmek de, özellikle de püskürtme ve kompostlama gibi diğer sinek kontrol yöntemleriyle kombine edildiğinde, sinekleri caydırabilir. Gübre deposu için alanın altında bir kat kireç yatırın ve ardından gübre yığınının etrafına kireci serpin.

Mülkünüzün çevresinde kireç kullanırken sinekleri kontrol etmenin etkili bir yolu, her derde deva değildir. Kireci, iyi hijyen, çöp bidonlarını evden uzakta tutma ve hayvan kalemlerini günlük olarak temizleme gibi diğer sağduyu sinek kontrol önlemleri ile birlikte en iyi şekilde çalışır. Soruna birleşik bir yaklaşım benimsemek, evinizin ve mülkünüzün etrafındaki rahatsız sinek sayısını azaltmanın en iyi yoludur.