medikal ve düşük gelirli yardım

Medicare olarak bildiğimiz federal hükümet programı, 65 yaş üzerindeki bireylere ve özürlü kişilere ve özel hastalıklara sağlık hizmeti sağlar. Medicare’e hak kazananlar aylık ödeme veya birikimli ödemeyi karşılayamayabilir. Devlet ve federal programlar, düşük gelirli bireyleri kapsama alanını veya kapsamını sürdürmek için gerekli ödemeleri veya bir kısmını sağlar.

Medicare federal hükümet vasıtasıyla hak sahibi kişilere sağlık sigortası sağlar. Son dönem böbrek hastalığı veya amyotrofik lateral skleroz olan bireyler her yaştan Medicare’e hak kazanırlar. Sosyal Güvenlik engellilik yardımı alanlar 24 ay sonra Medicare’e hak kazanırlar. Sosyal Güvenlik ve Medicare için Federal Sigorta Katkı Yasası vergilerinden 10 yıl veya 40 kredi ödemiş ve ödediyseniz, 65 yaşındayken Medicare’e hak kazanırsınız.

Medicare, tıbbi ihtiyaçlar için farklı kapsama alan dört bölümden oluşmaktadır. Bölüm A hastaneye yatma sigortası, Bölüm B, doktor ziyaretleri ve teşhis testleri gibi tıbbi poliklinik hizmetleri kapsar. Bölüm C, size daha iyi bir değer vermek için tercih edilen bir sağlayıcı veya sağlık bakım organizasyonu gibi çalışan Medicare Advantage’dır. Bölüm C, hem A Kısmı hem de B Kısmını kapsayabilir. Kısım D, ilaç ödemesine yardımcı olacak reçeteli ilaç sigortasıdır.

Devletler, kalifiye olmuş düşük gelirli sakinler için Medicare yardımı sağlar. Düşük gelir belgesi gereklidir. Programlar farklıdır ve bazı devletler aylık prim ödemelerinde yardımcı olurken bazıları kesinti veya ortak sigorta tutarı ile yardımcı olmaktadır. Devletler, parametreleri ve program gereksinimlerini periyodik olarak değiştirir; bu nedenle güncel bilgiler için en yakın Sosyal Güvenlik veya devlet sağlık ve insan hizmetleri bürosundan bilgi almak çok önemlidir.

Düşük Gelirler Medicare ve Medicaid Hizmetleri Merkezleri aracılığıyla işletilen Sübvansiyon, uygun görülen düşük gelirli bireylere reçeteli ilaçların maliyetini düşürür. Bu program, aylık prim ödemeleri, yıllık vergiden muafiyetler ve reçeteli eş ödemeleri destekler ve kapsama aralığı konusunda yardımcı olabilir. Medicare’li SSI alıcıları, Medicare Tasarruf Planı alıcıları gibi bazı diğer sınıf insanların yaptığı gibi, otomatik olarak geçerlidir. Bazı başvuranlar bu programa erişmek için Sosyal Güvenlik İdaresi aracılığıyla çalışmalıdır. Yerel Sosyal Güvenlik ofisinizle iletişime geçin ve düşük gelirli sübvansiyon hakkında bilgi alın.