peyzaj log fikirleri

Peyzaj günlükleri, aksi takdirde düz manzaralara ilgi katar. Farklı boyut ve şekillerde gelirler. Yuvarlak olabilir, iki taraflı olarak kare şeklinde olabilir veya dört tarafın dört bir yanında kareler olabilir. Kare kütüklere genellikle peyzaj ahşabı denir. Bölünmüş kütükler veya raylar biçimindeki rustik inşaat malzemesi, özel kereste veya kereste fabrikalarında satın alınabilir.

İki taraflı olarak peyzaj kütükleri kareli yataklar veya ekiciler için idealdir. Ayrıca direk destekleri sağlamak için 3 veya daha fazla grup halinde dikey olarak tahrik edilebilirler. İşlenmemiş odunlar, işleme tabi tutulmuş ahşaptaki kimyasallar büyümeyi engelleyebilir veya bitkileri öldürebilir, çünkü tercih edilir. Hava koşullarına ve çürümeye karşı yatak ve bitki yetiştiricileri için kullanılan günlüklere boyanabilen toksik olmayan ahşap koruyucular mevcuttur.

Peyzaj tomrukları yontmataş ahşap ve ıslak bitki materyali gibi ağır malzemelerin büyük miktarlarını tutabilen sağlam bir komposto kutusu oluşturur. Çürüme önlemek için kullanılmadan önce toksik olmayan bir koruyucu ile boyanabilirler. Yığılmış kütükler dönüşümlü olduğu için, kompostlamayı hızlandırmak için bol miktarda hava alanı vardır.

Peyzaj kayıtları kademeli yamaclarda düşük teraslar oluşturmak için kullanılabilir. Bahçe yatakları kenarlandırmak ve tanımlamak için bunları kullanın. Keresteleri teraslama veya kenar için kullanmanın dezavantajı, zemine temas etmelerinin onları parçalamasına neden olmasıdır. Zamanla, bir koruyucuyla muamele edilmedikçe bunların değiştirilmesi gerekecek.

Peyzaj keresteleri veya pürüzlü peyzaj günlükleri ilginç çitler oluşturuyor. Oluşturabileceğiniz birkaç tür var. Zikzaklı istifli çit veya eğik çimen çitleri, mülkünüze rahat bir ülke bakışı eklemenizi sağlar. Gül veya çiçekli üzüm tırmanışı desteği olarak çifte görev yapabilirler. Kayıtlar, post-and-wire çitler için direk olarak dik olarak ayarlanabilir. Kayıtlar, post-raylı çitler için de ayrılabilir.

Manzara günlüklerini kullanarak bir bahçe kulübesi oluşturun. İşlenmemiş sekiz ayak kütükleri, yapıları yapmak için geleneksel “kütük kulübesi” biçiminde taranabilir ve bir araya getirilebilir. Rustik bir tahta çatı kulübesi, benzersiz bir odak noktasını sağlarken çok fazla ihtiyaç duyulan takım saklamasını sağlayabilir. Muamele edilen ahşap yapılar için uygun değildir, çünkü tahta içindeki toksik kimyasallar temas esnasında deriden absorbe edilebilir.