alan taşları için manzara fikirleri

Ayarı New England ormanı veya Güneybatı çöl devletleri olsun, erken yerleşimciler eldeki malzemelerin duvarlarını inşa etmek, yollar oluşturmak ve çevrelere güzellik katmak için elden gelen malzemeleri kullandılar. Bugün bile, alan taşlarıyla yapılan bina estetik ve pratik avantajlar sunmaktadır.

Kaya bahçeleri, doğayı taklit eden bir tarla taşı projesinin bir örneğidir, ancak manzara alanlarında taşları kullanmanın tek yolu değil. Küçük bir grup büyük kayayı aksi takdirde pürüzsüz bir çimenin odak noktası haline getirin, belki de onları bir impatiens veya diğer yıllık yığınlarıyla vurgulayın. Doğal stepleri oluşturmak için yamaç yamacına uzun, düz taşlar takın ve kenarlar üzerinde yuvarlanmak için bitki izleyen zemin kaplaması yapın. Bir insan yapımı havuzun kenarlarını kenara koymak ve gizlemek için alan taşları kullanın, çevredeki çevreye karıştırın. Manzara doğal bir vurgu olarak çakılları bile iyi etki için kullanılabilir. Küçük bir oluk çıkarmayı deneyin ve kuru bir dere yatağıyla benzetmek için çakıl taşları doldurun veya akarsuda girdaplar ve girdaplar oluşturmak için bir su özelliğinin yoluna daha büyük kayalar yerleştirmeyi deneyin.

Saha taş duvarları, Sömürge ve Pioneer dönemlerinin en kalıcı peyzaj özellikleri arasındadır. Taşların karmaşık bir şekilde tek başına ya da harçla ayarlanıp ayarlanmadığına bakılmaksızın, alan taşlarından yapılmış duvarlar rustikten günümüze kadar tüm esteti köprülemektedir. Taş duvarlar sadece bir başlangıç ​​noktasıdır. Yükseltilmiş çiçek yataklarının etrafında inşa edilebilirler, bir veranda için bir kenar döşeme ve oturma alanı sağlama veya bitkileri veya bir odun yığını barınak için bir muhafaza yaratabilirler. Peyzaj tasarımına uyan diğer işlevsel taş projeleri arasında taş yangın çukurları ve barbekü çukurları, basamaklardan yapılan yürüyüş yolları ve çim kenarları yer alır.

Bazı alan taş aksanları tamamen süslidir. Doğu ve Batı kaya bahçe etkilerini bir araya getiren oldukça yeni bir eğilim, çoğunlukla bir veranda veya resmi bahçe için bir merkez oluşturulan taş mozaiktir. Alan taş mozaikleri kuru olarak döşenebilir (harç kullanılmadan ayarlanabilir) veya çimento veya harçla döşenebilir. Çoğu zaman soyut olan bir mozaik desen oluşturmak için şekil, renk ve ebatta değişen taşlar kullanıyorlar. Alan taş mozaikleri, veranda zemin olarak kullanılır, ancak resmi veya gayri resmi bir bahçede yollar oluşturmak için de kullanılabilir. Diğer heykel parçaları da işlevsel bir amaca hizmet eder. Bir oyuklu kaya kuş banyosu için su tutabilir. Bir masa ya da tezgah olarak kullanılacak metal bacakların üstüne büyük düz tepeli bir taş konabilir. Benzersiz, doğal bir manzara oluşturmak için tek tek bir taştan veya taşlardan oluşan grupların potansiyelini görmek yaratıcı bir gözle görülür.