benim yeni betonun üzerinde beyaz lekeler var

Beyaz lekeler veya yeni beton üzerine beyaz tozlu bir kaplama nadir değildir. Yumuşlama olarak bilinen bu renk değişikliği, doğal kür işlemi ile yeni beton yüzeyine getirilen tuzlardan kaynaklanır. Bu tuzların miktarı ve bu beyaz lekelerin giderilmesinde ortaya çıkan zorluk, betonun karıştırılmasında kullanılan suda çözülen tuz miktarı, betonun kendisi ve kum ve çakıl içindeki tuz miktarı gibi birçok faktöre bağlıdır betonun hazırlanmasında kullanılır. Beyazımsı renk değişikliği hiçbir şekilde betonun sağlamlığını veya dayanıklılığını etkilemezken estetiği de etkileyebilir.

Yeni beton üzerindeki beyaz lekeleri çıkarmaya çalışmadan önce 60 gün bekleyin. Bu, betonun neminin yüzeye çıkmasına ve buharlaşmasına izin verir ve beyazımsı renk değişimine neden olan tuzları bırakır. Tüm tuzlar yüzeye çıkmadan önce beton temizlenmeye çalışıldığında, ilk temizlendikten sonra ilave beyaz artık oluşabilir.

Yeni beton yüzeyindeki beyaz artık sadece asitli bir temizleyici ile temizlenebilir. Yeterli zaman verildiğinde, asit yağmuru beyaz beton lekelerinin çoğunu temizleyebilir, ancak birçok ev sahibi sorunu silmek için beklemek istemiyor. Donanım mağazalarında ve ev merkezlerinde bulunan asidik bir parlaklık lekesi giderici satın alın.

Beton su ile hafifçe buğulanır ve daha sonra efflorescence temizleyiciye püskürtülür. Orta derecede ılık bir gün seçin, mümkünse püskürtmeden önce beton gölgede kalana kadar bekleyin. Beton temizleyiciye püskürtülürse fırçalamak için naylon kıllı bir fırça kullanın. Fırçalarken eldiven, göz koruma ve ağır giysiler giyin. Alanın tamamını iyice ovuşturduktan sonra temizleyiciyi suyla durulayın. Betonun kurumasına izin verin.

Üreticinin teknik özelliklerine göre temiz ve kuru betona beton sızdırmazlık maddesi veya beton boya uygulayın. Sızdırmazlık maddesi veya boya betonun sonuna kadar daha uzun süre yardımcı olacak ve ek beyaz artıkların beton yüzeyine yükselmesini engelleyecektir.