göğüs ağrısı alt ağrısı

Göğüs kemiği için göğüs kafesi, göğsünüzün ortasında uzun, düz kemik olan başka bir isimdir. Göğüs kafesi, göğüs kafesinin üst bölümü, manubrium olarak adlandırılır. Manubrium kabaca üçgen şeklinde, düzleştirilmiş bir kemiktir. Göğüs kafesinin ikinci kısmı göğüs kafesi veya gövde gövdesidir ve üçüncü bölüm göğüs kemiğinin ilerleyiş yönü veya kuyruk şeklindedir. Ağrı bazen göğüs kafesinde hissedilir ve bazen göğüs kafesinin alt kısmında yoğunlaşır.

Alt sternumda ağrı yaşadığınızda, kriseps prosesinin veya göğüs kafesinin en alçak noktasının bulunduğu yerdeki Wrongdiagnosis.com’a göre xiphoid sendromu yaşıyorsunuz demektir. Xiphoid sendromu, safra kesesi hastalığı, kemik hastalığı ve kalp hastalığı ile ilişkilendirilebilir. Büyük bir yemek yediğinizde, üzerine eğin veya nesneleri kaldırın; bu, sendromun olması durumunda göğüs kafesinin alt kısmında ağrıya neden olabilir.

Oksijen sendromunun belirtileri arasında omuz ve sırt ağrısı, omuz rahatsızlığı ve hassasiyeti, göğüs rahatsızlığı ve hassasiyet ve epigastrik rahatsızlık vardır; bu da karın üst orta bölgesinde hoş olmayan hisler hissettiğiniz anlamına gelir.

Özofagus spazmları, gastrit, özofajit, epigastrik herni ve karaciğerin sol lob apse gibi alt sternum ağrısından sorumlu çeşitli faktörler olabilir.

Artritten muzdaripseniz, göğüs kafesinde ağrı yaşamak mümkündür. Kaburga ve omuz kemiklerinin meme kemiğine veya göğüs kemiğine bağlandığı yerde ağrı olabilir. Bu eklemler iltihaplanırsa, bu sternumda ağrıya neden olabilir. İltihaplanmış kostal kıkırdak ve eklemlerin sonucu olan iki koşul Tiezte sendromu ve kosto kondritidir.

Göğüs kafesinin kırıkları çok sık görülmez ancak olabilir. Otomobil kazasında bulunmuş ve göğsünüz direksiyonla temasa geçebilirse, sternum kırılabilir ve ağrıya neden olabilir, Healthhype.com yazar.

Kaburgalar arasında bulunan kaslar çürük, aşırı işlenmiş veya yaralıysa, göğüs kafesinde ağrı yaşayabilirsiniz. Solunum bozukluğu olan astım ve amfizem olanları nefes almak için çok çalışmak zorundadır ve bu kasları zorlayabilir ve göğüs ağrısı ağrısına neden olabilir. Kronik mide yanması, göğüs kafesi yerine göğüs kafesi / kemik altında ağrıya neden olabilir. Bu tür ağrı yanan bir sansasyon.