keçi kuş barınağı örme

Bahçenizde bir sürü kuşunuz olduğunda, kuşların bir yuva inşa etmek için güvenli bir barınak olabilmesi için bir kuş evini kapatmak isteyebilirsiniz. Ahşap kuş evi bir ağaca asılabilse de ahşap kuş evi vardır kırlangıçlar da dahil olmak üzere bazı küçük kuşlar için uygun değildir. Bir çözüm, yumuşak ve yuvarlak şeklinde yuvalanmış bir cep kuşcağını asmaktır. Temel zanaat malzemeleri kullanarak kendi yuvalama cebinde kuş evlerinizi örebilirsiniz.

Ağırlıkça 30 yün ipliği ağırlığı olan yün ipliğini boyut 8 yuvarlak örme iğnelerine dökün. Tercih ettiğiniz yün ipliğindeki renkleri seçin.

12 inç uzunluğunda bir tüp örene kadar dairesel iğnelerin etrafında örgü yapın.

Dikişlerin hepsinden 10’unu atın, sonra örgü iğnelerindeki ipliği 6 inç uzunluğunda bir iplik kuyruğu bırakarak kesin.

İplik kuyruğunu bir iplik iğnesine yerleştirin, sonra iğneyi kalan dikişlerden geçirin. Örgü iğnelerindeki dikişleri çıkarın.

Dikmeleri bir araya getirin, 3 inç genişliğinde bir delik bırakın. İpliği komşu bir dikiş üzerine düğümleyin, ardından fazla ipliği makas kullanarak kesin.

Örme tüpün açıklığını düz bir şekilde yerleştirin ve iki katlı kenarı bir iğne ve pamuk ipliği kullanarak birlikte dikin. Aşırı ipliği makas kullanarak kesin.

Örülü kuş barınağını sıcak su kullanarak bir elbise yıkayıcıda yıkayın, daha sonra barınağı yüksek ısıda bir kurutucuda kurutun. Bu, yün ipliğinin sağlam, yapılandırılmış bir kuş barınağı yaratması için birlikte hissedeceksiniz.

Daha sanatsal görünümlü bir kuş evi oluşturmak için renklendirilmiş iplik kullanın.