ölümcül hasta için hayat sigortası

Terminal hastalığı, hayat sigortası yaptırmayı zorlaştırabilir, ancak imkansız değildir. Birkaç şirket, özellikle hasta olan insanlar için hayat sigortası öneriyor. Yeni bir hayat sigortası politikasının sizin ve ailenin finansal anlamda mantıklı olmasını sağlamak için politikaları dikkatlice incelemeniz önemlidir.

Nihaî hastalar için mevcut olan hayat sigortası poliçeleri normalde bütün hayat poliçeleridir. Tüm yaşam politikaları, garanti edilen primleri ve belirlenen faydalanıcıya ödenen garantili bir fayda sağlar. Politikalar, sağlık soruları az veya hiç istemektedir ve New York Eyaleti Sigorta Departmanı’na göre, bu politikalar daha çok sigorta gerektiren (sigorta şirketinin riskini değerlendiren) politikalardan daha pahalıdır.

Underwriting olmadan politikalar sunan şirketler kendilerini “dereceli bir fayda” ile korurlar. Bu, poliçenin yürürlüğe girdiği ilk iki yıl boyunca sigortalı kişi ölürse ödenen ölüm parasının toplam tutarın altında olması anlamına gelir. Genellikle kazanç, ödenen primlerin ve kazanılan faizin birleşimidir.

Kıtak hasta bir kişinin alabileceği politikalar, aynı yaştaki sağlıklı bir kişinin uygun olabileceği politikalardan daha pahalıdır. Ulusal Sigorta Komisyoncuları Birliği’ne göre, mevcut yüz miktarı veya ölüm parası da sınırlıdır.

Herkesin politika tırnaklarını dikkatli bir şekilde karşılaştırmasını ve ölümcül hasta için daha fazlasını önemlidir. Ölüm fayda oranlarını ve prim tutarlarını karşılaştırmanın yanı sıra, herhangi bir politika hariç tutumu, aşamalı fayda ve “rekabet edebilme süresinin” uzunluğunu kontrol edin. Rekabet edebilirlik süresi, başvuru üzerinde herhangi bir yanlışlık tespit etmesi durumunda sigorta şirketinin poliçeyi geçersiz kılabileceği bir süre, normalde 2 yıldır. Bir politika seçtikten sonra, dikkatlice gözden geçirin. Politikayı şirketi istemediğinizde geri göndermeniz için genellikle 30 gün sürecek bir süre olacak ve bunları iptal edip primlerinizi iade etmekle yükümlüdürler. Buna “özgür bakış” dönemi denir.

Hayat sigortasına sahip olmak, ihtiyaç duyulduğunda bir ailenin sağlanmasına yardımcı olabilir. Terminal hastalık ile teşhis konmak kesinlikle bir ihtiyaçtır, ancak hayat sigortası bir yardımcı olabilir veya olmayabilir. Mali durumunuzu gözden geçirin ve primleri uygun fiyatlı olduğundan ve politikanın değerinden daha fazlasını ödemediğinizden emin olun. Hayat sigortası poliçesi kazancı normal olarak gelir vergisinden muaftır, bu da kararınızı da etkileyebilir.