son dakika uçak rezervasyonları yapma

Birçoğu için ortak bir endişe: Karşı kıyılarında bir aile acil durumu veya bir kaç ülke uzaktaki krizde bir arkadaş var, ve oraya en kısa sürede varmak zorundasın. Bir uçuş rezervasyonu en hızlı ve en kolay çözüm, ancak birçok yolcu son dakika uçak bileti ücretini dehşete düşürüyor. Neyse ki, bu maliyet kaçınılmaz olarak dik de değildir. Çok şey bulamayabilirsiniz, ancak fazla ödemeyi bırakıp kalabileceğiniz yere erişebilirsiniz.

Eğer sıkça görülen bir pilotsanız, şimdi mil olarak para kazanma zamanı. Rezervasyon öncesi uygunluğunu ve uçuş mevcudiyetini belirlemek için havayolunuza danışın. Seyahat ödülleri sunan bir kredi kartınız varsa, bakiyenize ve hesap geçmişinize bağlı olarak daha düşük bir ücret karşılığında bulunabilirsiniz. Herhangi bir indirim hakkına sahip olup olmadığınızı sormayı ihmal etmeyin; örneğin öğrencilerin durumu, yaşlıları, askeri ve AAA üyeleri, durumlarının kanıtlarını sunabilecekleri takdirde genellikle standart ücretin altında öderler.

En yoğun olmayan zamanlarda ve normalde havayolu şirketlerinde uçmaya açık olmayın. Örneğin, günün ilk uçuşu (genellikle sabah 5’de) ve kırmızı gözlü (geç gece) uçuş, günün en ucuz uçuşlarıdır. Küçük bir havalimanından uçmak veya birden fazla yerden kalkış yapmak gibi daha az kullanışlı bir güzergah rezervasyon ederek tasarruf edebilirsiniz. Seyahatiniz son derece acil değilse, birkaç gün ileri kaydırmayı düşünün. Rezervasyon ve kalkış arasında biraz daha zaman eklenmesi maliyet farkı yaratabilir.

Hedefinizde bir güne ihtiyacınız olsa bile, daha uzun süre kalmak daha ucuz olabilir. Yolcular gidecekleri rezervasyon yaptırdıklarında ve birbirini izleyen iki gün içinde uçuşlar iade ederken, havayolları çoğu zaman bir prim ödeyerek masrafları önemli ölüde artırır. Ayrıca, bir tatil paketi rezervasyonu yapabilir, bir otel ve uçuş rezervasyonu birlikte yapabilir ya da bir uçuş ve kiralık araba, çoğu zaman para kazanmanın mükemmel bir yoludur. Seyahat web sitelerini unutmayın; son dakika kaçamakları sayfası önemli bir tasarruf kaynağı olabilir.

Seyahat web sitesi yalnızca size bir bilgisayar tarafından üretilen numaralar verebilir. Ciddi bir sıkıntı yaşıyorsanız ve varış noktanıza kesinlikle ulaşmanız gerekiyorsa, havayollarını doğrudan çağırın ve bir temsilciyle konuşun. Örneğin United Airlines, yaslı yolcular için yüzde 10 indirim sunuyor. Ayrıca biletinizi uçak bileti ihale alanından teklif etmeyi seçebilirsiniz. Ödeme yapmak istediğiniz tarihleri, menşei, varış yerini ve miktarını, kredi kartı bilgilerinizle birlikte girin ve bir havayolunun teklifinizi kabul edip etmediğini öğrenin. Bununla birlikte, havayollarının 24 saatlik bir pencerede A noktasından B noktasına gidebilmeyi kabul ettiğini unutmayın. Yoğun olmayan zamanlarda, çoklu konaklama yerleri ve küçük havaalanlar gerçek güzergahınızda belirgin bir şekilde yer alabilir.

Yurtiçinde uçuyorsanız, son dakika rezervasyonları için indirim taşıyıcıları en iyi bahsiniz olabilir. Güneybatı, AirTran ve JetBlue, uçuşunuzdan bir önceki gün kitap bile olsa, Birleşik Devletler’de nispeten düşük maliyetli uçak bileti sunuyor. ABD’den Orta ve Güney Amerika’ya gitmek için Spirit Airlines önde gelen indirimli taşıyıcıdır. Spirit ayrıca, yolcuların ekstra esneklik sunarak giden ve dönüş uçuşlarını ayrı ayrı ayırmasına izin verir. Bununla birlikte, indirimli havayollarının büyük havaalanlarından uçtuğundan, varış noktanıza güvenmeden önce hizmet verdiğinizi teyit edin.