tirnak salonu sahibinin maaşı

ABD toplam salon işi, 300.000 artı konumdaki 56 milyar dolarlık bir endüstridir. Buna ek olarak, kesinlikle çivi salonları olan binlerce yer var. ABD İstatistik Bürosu’ndan (BLS) 2010 İstatistikleri, 51.900 çalışanın, serbest çalışanlar dahil değil, manikür ve pedikürcü olarak gelir talep ettiğini listeliyor. Zorlu bir ekonomide bile güçlü talep var. Salon sahipleri yararlanmaya başlıyor.

2010 BLS, bir tırnak salonu sahibinin ortalama gelirini 40.580 dolar olarak belirtiyor. Serbest meslek sahibi olmak, bir ticaret birliği aracılığıyla yapılmadıkça, genellikle hiçbir fayda sağlamaz. Bu gelir genellikle, kendi hesabına çalışan tırnak teknisyenleri için alan kiralanması ya da çalışanların kullanımı yoluyla standart mağaza gelirinden oluşur.

İşgören görünümü ulusal meslek ortalamasının üstündedir. Endüstride beklenen büyüme 2008-2018 yılları arasında yüzde 14 ile 19 arasında. Lüks bir unsur olarak, küresel ekonomik durgunluğun iyileşmeye başlamasıyla büyüme daha da artabilir. Kimyasalların devlet düzenlemesi, artan vergiler ve sağlık masrafları bu endüstride endişe kaynağıdır.

Bir tırnak salonu sahibinin çalışma ortamı çoğu perakende mağaza sahiplerine benzer. Bakım, muhasebe, eğitim, kayıp önleme ve müşteri hizmetleri gibi görevler salon sahibi tarafından gerçekleştirilir. Salon genişledikçe ve mağaza teklifine ürün hatları eklediğinde bir salon sahibi için potansiyel maaş iyileştirmeleri gelecektir. Sahibin çalışma ortamına daha fazla görev eklemek, daha fazla çalışanın hedeflerine ulaşmasını gerektirir.

Tırnak salonu çalışanları için deneyim ve eğitim ağırlıklı olarak manikür ve pedikür eğitimi ile sağlanmaktadır. Güzellik okulları bu alandaki dersleri ve sertifikaları sunmaktadır. Mağaza sahipleri çok eğitilmiş bir kadrodan yararlanır; daha çeşitli tırnak hizmetleri mevcut olduğu için mağaza daha fazla gelir elde edebilir.

Bir tırnak salonu sahibi, sunduğu güzellikle ilgili hizmet çeşitliliğini çeşitlendirerek, genellikle gelirini artırabilir. Bazı dükkanlar, daha çeşitli güzellik ürünleri karışımını içerecek şekilde perakende ürün karışımını artıracaktır. Birçok salonda, geliri artırmak için spa hizmetleri, bronzlaşma ve saç stilleri bulunur. Bazıları ürünlerini, düğün planlayıcıları, smokok mağazaları ve benzeri bir hizmeti sunmayan diğer salonlarla çapraz pazarlamaktadır.