egzersiz yapmak için motivasyonel mantralar

Birkaç ilham verici kelime kadar basit bir şey, etkili bir egzersizi bitirmek için gerekli olan güçle spor havuzunuzu artırabilir. Birçok sporcu, kendi atletik çabalarıyla hedefleri gerçekleştirmek ve yeni zirvelere ulaşmak için mantralar olarak bilinen etkili mahkumiyet öbekleriyle silahlanır. İster rekabetçi bir sporcu veya ara sıra bir spor salonu fareniz olsun, fitness temelleri listesine bir teşvik metni eklemek, dikkat çekici, sonuç veren çalışma egzersizlerini mahvetmek için gerekli olan motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

Mantralar sıklıkla Budizm ile ilişkili olmasına rağmen, bu sesleri veya sözleri kendinize sesli ya da sessizce tekrarlamak, ruhsal gelenekten yüzyıllar önce kullanılan meditatif bir yöntemdir. İlk kullanımlarında mantralar, tanrıları çağırmak ve etkilemek için kullanılıyordu. Bugün, genellikle istenilen hedeflere ulaşmanızı görsel olarak yönlendirmenin bir aracı olarak kullanılırlar.

Spor salonunda ağır ağırlığı kaldıran birkaç çocuğa yakın bir yerdeydiyseniz veya 1980’lerden itibaren bir Jane Fonda egzersiz bandı gördüyseniz, muhtemelen “acı çekme, kazanma” sözünü duydunuz demektir. Ünlü sözler, şairin Robert Herrick’in yazdığı 17. yüzyıla kadar uzanabilir: “Hesperides” adlı şiir koleksiyonunda “Az emek azıcık kazançlarımızdır, insanın serveti acılarına göre” diyor. ” Şimdi, neredeyse 400 yıl sonra, söz, erkeklerden ve kadınlardan kas yorucu egzersiz rejimlerini zorlamaya motive ediyor; yalnızca bir kez daha tekrarlama fiziksel olarak imkansız hissedildiğinde bile.

“Bir saat egzersiz, günün yalnızca yüzde 4’ü” gibi diğer mantralar, “egzersiz yapmak için spor salonuna gitme konusunda motive edebilir,” yorgun olduğumda durmaz, bittiğimde dururum ” Orada olduğunuzda sizi motive edebilir. Zihninizin egzersiz yapmak için fazla meşgul olduğunuzu söyleyen günlerde önceliklerini yeniden düzenlemek için “senden daha yoğun birisi şu an egzersiz yapıyor” diye düşünebilirsiniz. Egzersiz sonrası post-workout, damak zevkinizi besleyici değeri olmayan kalorileri ile cezbettiği zaman, “karnınız atık bir sepet değil yakıt deposudur.

İster 15 mil’lik bir koşu ile sizi “uzun süren ve güçlü” kullanıp kullanmayın, ister 1 mil yürümeniz için “bir ve bitti”, kişisel anlamı ile donatılan mantratlar, vücudunuzun performansını ayarlamak için gereken tüm motivasyonları sağlayabilir aklın vizyonu. Sonuçta, inanıyorsanız, kesinlikle başarabilirsiniz.