kireç suyu ile karaciğer detoksu

Karaciğer, vücudun en büyük organıdır ve zararlı toksinlerin filtrelenmesinden sorumludur. Karaciğer ile ilgili sorunlar, düşük kan şekeri, diyabet ve hormonal dengesizlikler gibi durumlara neden olabilir. Kireç suyu, detoks programı sırasında vücuda çok ihtiyaç duyulan besin maddelerini getiren besin maddeleri ve C vitamini ekler.

C vitamini açısından zengin limon suyuna dayanan karaciğer detoks programları bulunmaktadır. Örneğin, günlük sıkılan limon suyu suya günlük yemeklerle eklenerek karaciğer temizlenebilir. Kireç suyu, sindirimi güçlendirir ve tehlikeli serbest radikallerin oluşumuna neden olan kan kontaminasyonlarını azaltabilir. (Karbondioksit gibi organlarda vücuttaki DNA veya hücre zarı ile reaksiyona girdiklerinde, vücut için sorun yaratabilen serbest radikal oluşturmak için atom grupları oluşur. Serbest radikallerden etkilendiklerinde hücreler artık iyi performans göstermez ve kırılmaya başlayabilirler aşağı. Kireç suyunda bulunan C vitamini gibi antioksidanlar serbest radikallerle reaksiyona girerek vücuda zarar verebilecek zararları durdururlar.

Diyet için yüksek miktarda kireç suyu katarak, karaciğerdeki toksisite seviyesi azaltılır. Yedi günlük detoksda görülen sonuçları artırmak için detoks başlanmadan bir hafta önce belirli besin öğeleri kesilmelidir. Bunlara kafein, yağlı gıdalar, alkol, et ve önemsiz yiyecek dahildir.

Master temizleyici diyet, kilo vermek ve karaciğer, böbrekler, kolon ve kanları detoksifiye etmek için kireç suyu içerir. Bu diyet, su, limon suyu, çavdar biber ve grade-B akçaağaç şurubu karışımını kullanır, vücuda vitamin ve minerallerin sadece iyi yönlerini ekleyerek ve vücut için kötü olabilecek unsurların alımını azaltarak amaçlarına ulaşır.