benim comcast uzaktan çalışmayacak

Comcast uzaktan kumandanız fritz üzerindeyken, yüzlerce kanaldan geçmek her zamankinden daha yorucu. Denetleyiciyi bırakmadan önce sorunu gidermek için birkaç şey deneyin ve kendinize biraz zaman ve para kazanın.

Uzaktan kumandadaki pilleri kontrol edin ve değiştirin. Çoğu zaman insanlar bataryalar sadece ölü olduğunda veya yanlış takıldığında uzaktan kumandalarının arızalı olduğuna inanıyorlar.

Uzaktan kumanda üzerinde doğru kaynağın seçildiğinden emin olun. Comcast uzaktan kumandalar, televizyon veya stereo gibi diğer donanımı kontrol eder; bu nedenle, düşündüğünüzde set üstü kutuyu kontrol etmeyebilirsiniz. Uzaktan kumandanın üst kısmındaki “Kablo” düğmesine basarak kablo kutunuza gelmesini sağlayıp ardından kanalı yukarı basarak bunu yapabilirsiniz. Kanal değişmeli.

Kumandayı bir kamera veya dijital video kamera kullanarak test edin. IR (kızılötesi) ışın insan gözü için çok hızlı, ancak bir kamera ile kullanıldığında görünür durumda. Uzaktan kumandayı kameranın objektifine yöneltin. Bulucu görünümüne bakarken uzaktan kumanda üzerindeki bir düğmeye basın. Kumandanız çalışıyorsa, beyaz yanıp sönen bir ışık göreceksiniz. Kızılötesi ışın.

Sorun giderme işlemini denediyseniz ve uzaktan kumanda hala çalışmıyorsa, yerel bir Comcast bürosuna gidebilir veya yeni bir tane almak için 1-800-COMCAST’ü arayabilirsiniz.