cephe bahçesinde hareketli ekici peyzaj fikirleri

Neredeyse herkes güzel bir ön bahçeye sahip olmak ister ancak ev sahibi değilseniz, yükseltilmiş yataklar veya yerden büyük dikim gibi kalıcı özelliklere yer vermek için bazen zaman ve enerji yatırımına değmez. Birçok durumda, tam anlamıyla çekip alıp taşıyabileceğiniz çekici ekiciler yapmak kararlı bir artı ve ev sahipleri, birkaç hareketli ekici düzenli olarak manzara görünümünü hoş bir işgali serinletir bulacaksınız.

Kendiliğinden dolaşabilecekmiş gibi görünen taşınabilir bir ekici için, Oregon’un bir kadın tarafından gösterilen bu eğlenceli fikri taklit etmek isteyebilirsiniz. Onlara uygun insan şeklini vermek için birkaç çift eski kot saman ile doldurdular, sonra iki katına çıkacak bir ekran yaratmak için yıllık çikolatalarla yetiştirdiler. Daha kük, sade bir sürüm için kesme kullanın. İlginç doku ve renklere sahip eski çanta ve şapkalar, çiçekler için de tuhaf “tencere” yapar.

Oturma odasındaki mobilyaları düzenlerken avlunuzu ve bahçenizi yeniden dekore etmeyi seven biriyseniz, işleri gerçekten taşınabilir ekicilerle rahatlaştırın. En sevdiğiniz çiçekleri kolay taşınır hafif kaplara koyarak başlayın, sonra kapları tekerleklere koyun. Hareket eden her şeyi doldurun – bir çocuğun vagonu, bahçe arabası, el arabası, gezginci, sepet içeren bisiklet. Yeni bir bakış açısı vurduğunda, çiçek aracınızı yeni bir noktaya götürün ve tencere sana göre yeniden düzenleyin.

Dikiciler ekmeğin etrafında dolaşabildikleri için taşınabilir veya çürük görünmeleri gerektiği anlamına gelmez. Düz ve ağır görünümlü malzemelerle sıradan ve çok hareketli plastik ekicilerini gizleyerek yaş ve kalıcılık görünümünü elde edin. Bunu yapmanın en akıllıca yolu, atılan bir süt kutusunu plastik örtülerle hizalamak; onu toprakla doldurmak ve bitki koymak; daha sonra sandığı kuru yığılmış kayalar, tuğlalar ya da dokulu beton döşeme yapacakları mini duvarlarla sarmaktır. Eşleştirmek için sağlam bir beton veya taş temel üzerine koyun ve dahili olarak görünecektir. Duvar kağıdını yerinden çıkarıp ekiciyi elinizden alıp taşıyarak görünüşte sağlam bir özelliğini bir kalp atışıyla kolayca kaldırabilirsiniz. Gabion ekici sepetleri, sizinle birlikte atılmak için sökebileceğiniz daha sağlam görünümlü bir ekici.

Konvansiyonel anlamda düşünen landscaper için, büyük terra cotta veya çimento kaplar ve kavanozlar iyi bakımlı bahçelerde geleneksel, ancak oldukça ağırdır. Aynı şey, ahşap veya diğer malzemelerin modern, kutu biçimli ekiciler için de geçerlidir. Bununla birlikte, ebadı ve ağırlığı fazla ilgilendirmeye gerek yoktur. Gerçekten büyük pota ve ekiciler istiyorsanız, devam edin ve onları satın alınız veya üretiniz – sadece ekiciler ekipmelere yapmadan önce endüstriyel gücün tekerleklerine veya dollilerine yerleştiriniz. Ağır cihazlar için tasarlanmış tekerlekler için donanım mağazalarına bakın ve bunları ekici makinenizi desteklemek için güçlü, ev yapımı ahşap bir platformun altına ekleyin. Hızlı ama önemli bir taşınabilir ekici için yarım viski varil ile ev yapımı bir dolly ile eşleştirin.