linolyum vs seramik karo

Mutfak ve banyo zemini söz konusu olduğunda, muşamba ve fayans popüler seçenekler arasındadır. Linolyum genellikle okul binaları ve hastaneler gibi kurumsal yapılarla ilişkilidir. Fakat kiremit gibi pek çok avantajı olan yeni bir muşamba nesli var.

Muşamba metrekare başına 4 $ ‘da başlar ancak kiremitten çok daha yüksek gidebilirken, seramik döşeme döşeme her metrekare başına 1 $ ila 20 $ arasında bir maliyete neden olabilir, bu da genelde daha pahalı seçenektir.

Genel olarak muşamba, seramik karoya kıyasla takmak daha zordur ve çoğu durumda bir profesyonelin yardımı, özellikle de sac linolyum gerektirir. Fayans döşeme, öte yandan, genellikle sadece koruyucu arka çıkarma ve yerden fayans birer birer yerleştirerek içerir.

Seramik karolar en azından derz dolgularının her yıl tekrar kaplanmasını gerektirir, buna ek olarak nemli-paspaslanabilirler. Linolyum sadece süpürme ve ara sıra temizleme gerektirir.

Muşamba giderek artan sayıda renk ve stilde ortaya çıksa da, kiremit, yaratıcı dekoratör için daha da çok yönlüdür ve muşamba canlandırılamaz tasarımlara izin veren sonsuz sayıda renk ve şekil sunar.

Linolyum, çevre dostu olmanın bir başka avantajı da var. Linolyum, keten tohumu yağı içeren, toz, kir ve bakterilerin püskürtülmesine yardımcı olan doğal içeriklerden yapılır.