benim meyer limon ağacı meyve vermeyecektir

Tam güneşli bir yerde ve iyi drene edilen bir topraktaki Meyer limon ağacı (Citrus × meyeri), bol miktarda ince tenli, altın sarısı meyve tutmalıdır. Sıcak iklimlerde ve konteynerlerdeki meyvelerde Meyer limonu yıl boyunca meyve verir ve daha soğuk iklimlerde genellikle geç kış veya erken ilkbaharda yeni meyve oluşur. Meyer limon, 9 ila 11 arasında Tarım Bakanlığı bitki yetimlik bölgelerinde dayanıklıdır ve kaplar ağacın boyutunu kısıtlarsa da 6 ila 10 metre boyunda ve 4 ila 8 metre genişliğinde büyür. Genç bir ağacın meyve vermesi 2-3 yıl alabilir. Bundan sonra, meyveler 30 yıl veya daha uzun süre ortaya çıkıyor.

Meyve üretmeyen Meyer limon ağacı, yeterli ışık almayabilir. Bu ağacın her gün çiçek ve meyve için sekiz ila 12 saat güneş ışığı gerekir. Meyer limonu kabın içinde büyüyorsa, 9 ila 11 arası USDA bölgelerinde yaşıyorsanız açık havada güneşli, korunaklı bir yere yerleştirin. Soğuk bölgelerde Meyer limonunu açık havada güneşli, korunaklı bir yerde donlar artık tehdit etmediğinde.

Meyer limon ağacı, narenciye ailesinin en dayanıklılarından biridir, ancak düşük sıcaklıklarda büyümeyi durdurur ve don, gelişen çiçekler ve meyvelere zarar verir. Fahrenhaytın 55 derecesinin altındaki sıcaklıklar Meyer limonunun bekletilmesine neden olur ve ağaçlar tekrar sıcaklık yükselinceye kadar meyve vermez veya çiçek vermez. Sıcaklığı 32 derecenin aşağısındaki Fahrenheit ağaca zarar verir.

Meyer limon ağacına sulanması sağlıklı meyveleri doğru bir şekilde teşvik eder. Kumlu, nötr toprak veya tınaz ağacı en iyi büyüyen koşulları sağlar veya ağaç konteynır içerisindeyken serbestçe boşaltan, toprak temelli saksıyon karışımıdır. Meyer limon ağacı için bir kap, drenaj deliklerine sahip olmalıdır.

Besleyici eksikliği Meyer limon ağacının meyve vermesine engel olabilir. Zengin bahçe kompostosu veya iyi çürük gübre, açık bir Meyer limon ağacını döller. Ağacın tabanına 4 inç’lik bir kompost veya gübre tabakası döşeyin, malçın bagaja dokunmasına izin vermeyin. Toparlanınca malçı toplayın.