manikür set talimatları

Bir manikür seti, düzenli tırnak bakımı için el altında tutmak için kullanışlı bir araç koleksiyonudur, ancak bu kitlerin çoğu, kendilerine manikürleri çok sık vermeyenlere kafa karıştırıcı olabilecek kapsamlı bir malzeme yelpazesine sahiptir. Her bir takımın nasıl kullanılacağını bildikten sonra bir manikür seti kullanmak basittir. Sonuçlar, temiz, iyi şekillendirilmiş çivilerle mükemmel bir şekilde cilalı bir astar veya eşit çekici çıplaklık olacaktır.

Tırnaklarınızdaki olabilecek her türlü cila türünü çıkarın ve ellerinizi yıkayın. Manikürüne çıplak çivi ve temiz elle başlayın.

Tırnak makası ile aşırı uzun çivileri kesin. Düz bir oval şekli oluşturmak için tırnağın kenarlarını hafif çapraz çizgiyle düzeltin, sonra düz üstü düzgünleştirin. Tırnak makası kullanarak çivilerin kenarlarını hafifçe şekillendirin. Şekillendirme işleminizin bu adımda mükemmel olması gerekmez, amacı uzunluğu kaldırmaktır.

Bir zımpara tahtası ile kaba kenarları indirin. Tırnağın köşesinden başlayın ve merkeze dosyalayın, sonra kenarları değiştirin ve diğer köşede çalışın. Sadece bir yönde ilerleyin ve bölünmüş bir tırnağa neden olabilecek ileri ve geri testere hareketi yapmaktan kaçının. Her çivi için istediğiniz şekle gelene kadar dosyaya devam edin. Tırnaklarınızın kesilmesi gerekmiyorsa, bu aşamada manikürünüze başlayabilirsiniz.

Bir tırnak temizleyicisi ile tırnaklarınızın altına temizleyin. Birçok manikür kitinde, bu aletin bir ucunda biraz sivri çivi temizleyici, diğerinde manikür itici bulunur.

Tırnaklarınızın altındaki gevşek kirlerin yanı sıra çivilerinizi çıkarırken oluşturulan ince tozu temizlemek için ellerinizi tekrar yıkayın.

Parmak uçlarınızı ılık suya batırın veya şekerlemelerinizi yumuşatmak için bir kütikül kremasıyla örtün. Bu hassas cildin yumuşaması için birkaç dakika bekleyin. Kütikülleri bir mastar itici ile hafifçe itin.

Aşırı kütikül kremasını ve ellerinizdeki ve tırnaklarınızdaki diğer her yeri de çıkarmak için ellerinizi son bir kez yıkayın. Çıplak bir görünüm için, buradaki manikürü sona erdirebilir veya güç ve parlaklık için berrak bir cila katın ekleyebilirsiniz. Cilalanmış çivileri tercih ediyorsanız, en profesyonel görünüm için bir taban kaplaması, cila ve üst kat kullanın.